Безобразно второ полувреме и втора загуба за „Миньор“

"Жълточерните" изостанаха на 6 точки от лидера

Снимка: Десислава Зонева
12:34 - 17/09/2017

Безобразно второ полувреме доведе до втора загуба на Миньор в първенството. Перничани отстъпиха с 1:0 на Пирин в Разлог, а единствения гол в мача падна в последните минути. Бартоломеу проби отляво, подаде към Кондев, който отклони към Варсанов за 1:0.
Срещата започна равностойно с повече борба в центъра на терена. Постепенно перничани взеха инициативата и в 17-та минута бяха близо до попадение, но Абдиков на два пъти отрази удари на Николов и Недялков. В 43-та минута Миро Иванов с глава засече центриране на Ризов, но вратарят на домакините отново блестящо спаси. Секунди по-късно бърза контраатака на Миньор изведе Николов на добра позиция, но младокът си затвори ъгъла и пропусна.
През второто полувреме противно на очакванията гостите се подведоха по темпото на Пирин и развалиха играта си. Действаха бавно и грешките зачестиха. Домакините от Разлог заложиха на контраатаки и на два пъти бяха близо до попадение. В 70-та минута Барталомеу удари напречната греда. Малко по-късно Борис Кондев бе оставен да шутира, но Леонтиев спаси. При следващата атака Георги Ризов шутира от границата на наказателното поле, но рикошет уби скоростта на топката и Абдиков спаси. В 88-та минута Антон Киров от 3 мтра пропусна да донесе победата на Миньор, като би над вратата. Последва контра на тима от Разлог и гол на Цветан Варсанов.